tel.: 52 322 80 32 / 697-91-07-85

PPP nr 2 wraz z zespołem d.s realizacji działania 2.5.4.5 Strategii Rozwoju Edukacji Miasta Bydgoszczy pt: "Wsparcie działań profilaktycznych w szkołach i upowszechnianie dobrych praktyk w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom, przemocy i agresji" serdecznie zaprasza na seminarium dla rodziców i nauczycieli pt: "(Nie)rzeczywisty świat, czyli... na haju, ale czy do raju?" oraz debaty dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych na temat legalizacji narkotyków.

Gośćmi specjalnymi obu spotkań będą członkowie międzynarodowej wspólnoty dla narkomanów "Cenacolo", założonej w 1982 r przez s. Elwirę Petrozzi, w której nie ma lekarzy, terapeutów, środków uśmierzających głód. Każdy narkoman otrzymuje tzw. Anioła Stróża, który jest z nim 24 h/dobę. Wspólnoty prowadzą działalnośc w 15 krajach - w Posce w 3 domach dla chłopców.

Debaty i seminarium odbędą się w kinie Jeremi w ZS nr 5 Mistrzostwa Sportowego przy ul. Berlinga 13.Podczas seminarium dla rodziców i nauczycieli zostanie wyświetlony film pt: "D.I.L"

Zgłoszenia prosimy przesyłać mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 20 marca 2015r.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o zgłaszanie po 3 uczniów z gimnazjum i po 3 ze szkół ponadgimnazjalnych.W seminarium może wziąć udział łącznie 90 nauczycieli i rodziców-decyduje kolejność zgłoszeń

Organizatorzy: PPP nr 2, ZS nr 5 MS, Wydział Zdrowia, Świadczeń i Polityki Społecznej UM Bydgoszczy.

 

Program seminarium

Formularz zgłoszenia na debaty

Formularz zgłoszenia na seminarium