tel.: 52 322 80 32 / 697-91-07-85

Informujemy, że od dnia 25.05.2020 r. Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 wznawia stacjonarną działalność terapeutyczną, z zachowaniem n/w zasad:

  1. Poradnia przyjmuje klientów tylko wcześniej umówionych. Udział w diagnozie lub terapii jest dobrowolny.
  2. W pierwszej kolejności diagnozowane są dzieci wymagające wydania orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, indywidualnego nauczania, indywidualnego rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego oraz opinii o odroczeniu spełniania obowiązku szkolnego.
  3. W pierwszej kolejności na terapie przyjmowane są dzieci w ramach Wczesnego Wspomagania Rozwoju.
  4. Dziecko przychodzi na badania z 1 osobą towarzyszącą.
  5. Osobę towarzyszącą dziecku obowiązuje noszenie maseczki ochronnej i rękawiczek.
  6. Dziecko przyjmowane na diagnozę obowiązkowo ma założoną maseczkę, z wyjątkiem dzieci poniżej 4 r. ż oraz dzieci niepełnosprawnych.
  7. Liczba klientów przebywających na korytarzu PPP2 wynosi parter: 6 osób, pierwsze piętro: 6 osób (1 osoba/10m2) z zachowaniem dystansu społecznego.
  8. Na diagnozę i terapię przyjmowane są tylko dzieci zdrowe – rodzic podpisuje stosowną informację przy stoliku do dezynfekcji (rodzic zaświadcza, że dziecko jest zdrowe, bez objawów chorobowych, w miejscu zamieszkania dziecka nikt z domowników nie jest objęty kwarantanną lub izolacją). W zajęciach nie mogą uczestniczyć osoby, które w ciągu ostatnich 14 dni miały kontakt z osobą chorą z powodu infekcji wywołanej koronawirusem lub podejrzaną o zakażenie. W dniu badania/terapii za zgodą rodzica dzieciom wykonywany jest pomiar temperatury.
  9. Dzieci starsze i dorośli w miarę możliwości proszeni są o przynoszenie własnych długopisów i ołówka potrzebnego podczas diagnozy.
  10. Pozostałe formy pracy poradni nadal prowadzone są zdalnie.

Kontakt z pracownikami nadal będzie odbywał się głównie drogą mailową lub on-line, bądź telefonicznie pod nr tel. (52) 322 80 32 lub 697 910 785.

Wszystkie druki obowiązujące w PPP2 są dostępne w zakładce "Wnioski”.
Wypełnione i zeskanowane zgłoszenia, wnioski i zaświadczenia można przesyłać na adresy e-mail PPP2: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Nadawca wiadomości otrzyma maila zwrotnego z potwierdzeniem rejestracji, bądź informacją o błędach zawartych w formularzach.
W przypadku braku maila zwrotnego w okresie 5 dni roboczych prosimy o kontakt telefoniczny z sekretariatem Poradni.