tel.: 52 322 80 32 / 697-91-07-85

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna nr 2 w Bydgoszczy ogłasza nabór szkół, do których uczęszcza młodzież w wieku 13-16 lat (klasy 6-8 SP i gimnazjum) do Programu Wieloaspektowej Uniwersalnej Profilaktyki Agresji Elektronicznej, opracowanej przez prof. Jacka Pyżalskiego i zespół (Fundację Dajemy Dzieciom Siłę, Fundację Praesterno, Politechnikę Warszawską, Uniwersytet Warszawski, Instytut Medycyny Pracy)

Do kiedy zapisy
Zapisy odbywać się będą do końca miesiąca lutego 2019 r.

Kto już zgłosił?
Zgłosiły się następujące szkoły:
SP nr 9, SP 14, SP nr 17, SP nr 27, SP nr 31, SP nr 32, SP nr 36, SP nr 57, SP nr 58, SP nr 63, ZS nr 29, ZS nr 34

Kiedy odbędą te warsztaty?
Warsztaty przewidziane są na okres wiosenny

Warsztaty przeznaczone są dla nauczycieli klas VI-VIII SP i gimnazjum. Zgłoszenia poradnia przyjmuje od wszystkich zainteresowanych nauczycieli, którzy deklarują przeprowadzenie 10 lekcji z kasą. W przypadku dużego zainteresowania szkolenia odbędą się w kilku edycjach. Program będzie można wdrożyć w tym roku szkolnym lub w przyszłym.

Program obejmuje 10 godzin zajęć z uczniami i porusza takie tematy, jak:

-prywatność i bezpieczeństwo w sieci

-kompetencje psychologiczne wspierające pozytywne zachowania w internecie (m.in. empatię i przyjmowanie innej perspektywy, samokontrolę i refleksyjność)

-zjawisko agresji elektronicznej (w ujęciu ofiary, świadka, sprawcy)

-pozytywne wykorzystanie możliwości internetu

Zgłoszenia prosimy kierować na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając dane kontaktowe i liczbę nauczycieli z danej szkoły.

Informacje

BIP-LOGO

 

kuratorium

 

cke

 

 

men

 

ore

 

rpd2